RAJAA KONSERTTEJA:
shape

Torstai

18.08.

12.00

Oulun pääkirjasto, Laituri

LUE LISÄÄ
Pieni päiväsoitto: musiikkia vuodelta 1900

Pieni päiväsoitto: musiikkia vuodelta 1900

Oulu Sinfonian puhallinkvintetti

shape

Perjantai

19.08.

12.00

Oulun pääkirjasto, Laituri

LUE LISÄÄ
Pieni päiväsoitto: musiikkia vuodelta 1900

Pieni päiväsoitto: musiikkia vuodelta 1900

Oulu Sinfonian puhallinkvintetti

shape

Torstai

25.08.

20.00

Hupisaarten kesäteatteri

LUE LISÄÄ
Flyover Symphony

Flyover Symphony

Eero Lehtimäki | Lauri Porra | Mikko Kosonen | Aki Rissanen | Ville Pynssi | Oulu Sinfonia | Perttu Saksa

shape

Torstai

15.09.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Jumalalliset mosaiikit

Jumalalliset mosaiikit

Rumon Gamba | Oulu Sinfonia

shape

2 näytöstä

22.09. - 23.09.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Oulun valtakunnallinen alttoviulukilpailu 2022: loppukilpailu I ja II

Oulun valtakunnallinen alttoviulukilpailu 2022: loppukilpailu I ja II

Erkki Lasonpalo | Loppukilpailun finalistit | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

29.09.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Raikasta lähdevettä

Raikasta lähdevettä

Lio Kuokman | Mika Rännäli | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

06.10.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Focus Kaija Saariaho

Focus Kaija Saariaho

Aliisa Neige Barrière | Peter Herresthal | Oulu Sinfonia

shape

2 näytöstä

12.10. - 13.10.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
E.T. The Extra-Terrestrial in Concert

E.T. The Extra-Terrestrial in Concert

Anthony Gabriele | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

20.10.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Hulluuden rajoilla

Hulluuden rajoilla

Rumon Gamba | Leticia Moreno | Robert Jordan | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

03.11.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Ensimmäinen ja viimeinen

Ensimmäinen ja viimeinen

Osmo Vänskä | Paavali Jumppanen | Oulu Sinfonia

shape

2 näytöstä

09.11. - 10.11.


Helsinki & Oulu

LUE LISÄÄ
Theo Bleckmann feat. Oulu Sinfonia & UMO

Theo Bleckmann feat. Oulu Sinfonia & UMO

Ed Partyka | Theo Bleckmann | UMO Helsinki Jazz Orchestra | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

17.11.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Unohtumaton Gershwin

Unohtumaton Gershwin

Rumon Gamba | Joseph Moog | Oulu Sinfonia

shape

2 näytöstä

23.11. - 24.11.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Suvi Teräsniskan joulu

Suvi Teräsniskan joulu

Antti Rissanen | Suvi Teräsniska | Leri Leskinen | Peter Engberg | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

01.12.

18.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Lumiukko

Lumiukko

Kimmo Tullila | Madetojan musiikkilukion tyttökuoro | Oulu Sinfonia

shape

Keskiviikko

07.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kullervo

Kullervo

Sakari Oramo | Tuija Knihtilä | Ville Rusanen | Polyteknikkojen Kuoro | Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

08.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kullervo

Kullervo

Sakari Oramo | Tuija Knihtilä | Ville Rusanen | Polyteknikkojen Kuoro | Keski-Pohjanmaan Kamariorkesteri | Oulu Sinfonia

shape

Torstai

15.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Beethoven 9

Beethoven 9

John Storgårds | Anna-Kristiina Kaappola | Virpi Räisänen | Christian Juslin | Markus Suihkonen | Helsingin kamarikuoro | Lapin kamariorkesteri | Oulu Sinfonia

shape

14 näytöstä

13.01. - 18.02.


Oulun teatteri

LUE LISÄÄ
Taikahuilu

Taikahuilu

Heta Haanperä | Rumon Gamba ja Erkki Lasonpalo | Johanna Isokoski | Tuomas Miettola | Marika Hölttä | Oulun kamarikuoro ja Cassiopeia | Oulu Sinfonia

Tilaa
uutiskirje