RAJAA KONSERTTEJA:
shape

Lauantai

27.11.

15.00

Tulindbergin sali

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti IV: Juho Alakärppä and Friends

Kamarikonsertti IV: Juho Alakärppä and Friends

Juho Alakärppä – Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Sunnuntai

28.11.

15.00

Tulindbergin sali

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti V: Juho Alakärppä and Friends

Kamarikonsertti V: Juho Alakärppä and Friends

Juho Alakärppä – Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Torstai

02.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Suomi, oopperamaa

Suomi, oopperamaa

Kaapo Ijäs – Helena Juntunen – Nicholas Söderlund

shape

Torstai

09.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Pähkinänsärkijä

Pähkinänsärkijä

Jaakko Kuusisto – Oulu Sinfonia – Madetojan musiikkilukion tyttökuoro

shape

Lauantai

11.12.

16.00

Kaukametsän sali (Kajaani)

LUE LISÄÄ
Pähkinänsärkijä

Pähkinänsärkijä

Jaakko Kuusisto – Oulu Sinfonia – Madetojan musiikkilukion tyttökuoro

shape

Torstai

16.12.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Beethoven 7

Beethoven 7

Christopher Warren-Green – Kasmir Uusitupa

shape

Sunnuntai

19.12.

14.00

Ravintola Pömmilä, Tyrnävän kirjasto

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti VI:  SOAVE @ Tyrnävä – Maun ja musiikin kohtaaminen

Kamarikonsertti VI: SOAVE @ Tyrnävä – Maun ja musiikin kohtaaminen

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Torstai

13.01.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Welcome, Rumon!

Welcome, Rumon!

Rumon Gamba – Leticia Moreno

shape

Torstai

20.01.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Rituaali & pastoraali

Rituaali & pastoraali

Jessica Cottis – Matilda Lloyd

shape

Perjantai

28.01.

18.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
XII Leevi Madetoja -pianokilpailu FINAALI

XII Leevi Madetoja -pianokilpailu FINAALI

Jaakko Kuusisto – XII Leevi Madetoja -pianokilpailun finalistit

shape

Torstai

03.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Sieluntiloja

Sieluntiloja

Rumon Gamba – Torleif Thedeén

shape

Torstai

10.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Tanssin pyörteissä

Tanssin pyörteissä

Taideyliopiston Sibelius-Akatemian kapellimestarikoulutuksen opiskelijat

shape

Torstai

17.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Pohjoinen äärettömyys

Pohjoinen äärettömyys

Lauri Porra – Mikko Kosonen – Aki Rissanen – Ville Pynssi – Oulu Sinfonia – Eero Lehtimäki

shape

Torstai

24.02.

19.00

Oulun tuomiokirkko

LUE LISÄÄ
Ilotulitusta

Ilotulitusta

Peter Whelan

shape

Maanantai

02.03.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Yön auringon variaatiot & MOD

Yön auringon variaatiot & MOD

Jukka Untamala – Tuomo Prättälä

shape

Torstai

31.03.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kohtalon hetkiä

Kohtalon hetkiä

Rumon Gamba – Chloë Hanslip

shape

Torstai

07.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kauniita unia

Kauniita unia

Rumon Gamba – Benjamin Hulett

shape

Torstai

14.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Seitsemän viimeistä sanaa

Seitsemän viimeistä sanaa

Risto Joost – Voces Tallinn

shape

Torstai

21.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
¡Viva España!

¡Viva España!

Daniela Musca – Ismo Eskelinen

shape

2 näytöstä

29.04. - 30.04.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Entisten nuorten sävellahja LIVE

Entisten nuorten sävellahja LIVE

Saara Aalto – Pauli Hanhiniemi – Pete Parkkonen – Oulu Sinfonia – Jukka Myllys – Jorma Hietamäki – Jyri Kataja-Rahko

shape

Torstai

05.05.

18.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Tutti Juttu

Tutti Juttu

Jari Välimäki – Matias Nässi – Teuvo Pakkalan koulun musiikkiluokat – Rajakylän koulun musiikkiluokat – Tuiran koulun musiikkiluokat

shape

Keskiviikko

11.05.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Viimeinen sinfonia

Viimeinen sinfonia

Rumon Gamba

shape

Torstai

19.05.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Valokeilassa Aili Ikonen

Valokeilassa Aili Ikonen

Aili Ikonen – Tuomas J. Turunen – Mikko Pellinen – Mikko Arlin – Oulu Sinfonia – Jaakko Kuusisto

Tilaa
uutiskirje