RAJAA KONSERTTEJA:
shape

Torstai

20.01.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Pastoraali

Pastoraali

Jessica Cottis – Matilda Lloyd

shape

Sunnuntai

23.01.

15.00

LUE LISÄÄ
PERUTTU: Kamarikonsertti I: Tšekkiläinen ilta

PERUTTU: Kamarikonsertti I: Tšekkiläinen ilta

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Perjantai

28.01.

18.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
SIIRTYY: XII Leevi Madetoja -pianokilpailu FINAALI

SIIRTYY: XII Leevi Madetoja -pianokilpailu FINAALI

Oulu Sinfonia – XII Leevi Madetoja -pianokilpailun finalistit

shape

Torstai

03.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Sieluntiloja

Sieluntiloja

Rumon Gamba – Torleif Thedéen

shape

Torstai

10.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Tanssin pyörteissä

Tanssin pyörteissä

Taideyliopiston Sibelius-Akatemian kapellimestarikoulutuksen opiskelijat

shape

Torstai

17.02.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Pohjoinen äärettömyys

Pohjoinen äärettömyys

Lauri Porra – Mikko Kosonen – Aki Rissanen – Ville Pynssi – Oulu Sinfonia – Eero Lehtimäki

shape

Perjantai

18.02.

18.00

Poiju-sali

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti II: Romanttinen kutsu ilmassa

Kamarikonsertti II: Romanttinen kutsu ilmassa

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Lauantai

19.02.

15.00

Oulunsalon nuorisoseura

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti II: Romanttinen kutsu ilmassa

Kamarikonsertti II: Romanttinen kutsu ilmassa

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Torstai

24.02.

19.00

Oulun tuomiokirkko

LUE LISÄÄ
Ilotulitusta

Ilotulitusta

Peter Whelan

shape

Keskiviikko

02.03.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Yön auringon variaatiot & MOD

Yön auringon variaatiot & MOD

Jukka Untamala – Tuomo Prättälä

shape

2 näytöstä

17.03. - 18.03.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
STAR WARS – A New Hope

STAR WARS – A New Hope

Oulu Sinfonia – Stefan Geiger

shape

Torstai

31.03.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kohtalon hetkiä

Kohtalon hetkiä

Rumon Gamba – Chloë Hanslip

shape

Torstai

07.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Kauniita unia

Kauniita unia

Rumon Gamba – Benjamin Hulett

shape

Torstai

14.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Seitsemän viimeistä sanaa

Seitsemän viimeistä sanaa

Risto Joost – Voces Tallinn

shape

Torstai

21.04.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
¡Viva España!

¡Viva España!

Daniela Musca – Ismo Eskelinen

shape

Perjantai

22.04.

17.00

Tulindbergin sali

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti III: Maailmojen rajoilla

Kamarikonsertti III: Maailmojen rajoilla

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot – Ismo Eskelinen

shape

Lauantai

23.04.

15.00

Kierikkikeskus

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti III: Maailmojen rajoilla

Kamarikonsertti III: Maailmojen rajoilla

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot – Ismo Eskelinen

shape

2 näytöstä

29.04. - 30.04.


Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Entisten nuorten sävellahja LIVE

Entisten nuorten sävellahja LIVE

Saara Aalto – Pauli Hanhiniemi – Pete Parkkonen – Oulu Sinfonia – Jukka Myllys – Jorma Hietamäki – Jyri Kataja-Rahko

shape

Torstai

05.05.

18.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Tutti Juttu

Tutti Juttu

Jari Välimäki – Matias Nässi – Teuvo Pakkalan koulun musiikkiluokat – Rajakylän koulun musiikkiluokat – Tuiran koulun musiikkiluokat

shape

Keskiviikko

11.05.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Viimeinen sinfonia

Viimeinen sinfonia

Rumon Gamba

shape

Lauantai

14.05.

15.00

Tulindbergin sali

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti IV: Sähköinen luonto

Kamarikonsertti IV: Sähköinen luonto

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Sunnuntai

15.05.

18.00

Oulun Yliopiston kasvitieteellinen puutarha

LUE LISÄÄ
Kamarikonsertti IV: Sähköinen luonto

Kamarikonsertti IV: Sähköinen luonto

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

shape

Torstai

19.05.

19.00

Madetojan sali

LUE LISÄÄ
Valokeilassa Aili Ikonen

Valokeilassa Aili Ikonen

Aili Ikonen – Tuomas J. Turunen – Mikko Pellinen – Mikko Arlin – Oulu Sinfonia

Tilaa
uutiskirje